Darmowa dostawa od 400 zł

Zdrowy detoks

Mamy dla Was ciekawostkę. Nie wiemy, czy wiecie, ale w ciągu całego roku każdy z nas wraz z wodą, jedzeniem i powietrzem absorbuje od 4 do 7 kg różnego rodzaju toksyn. Magazynują się one w naszym organizmie i mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Warto więc wprowadzić do naszej diety kilka zasad, które pomogą nam w walce z tymi niedobrymi toksynami.

Zanim zaczniemy zdradzać Wam nasze pomysły na detoks, najpierw trzeba wiedzieć z czym walczymy. W ciągu roku do naszego krwiobiegu przedostają przede wszystkim różne toksyczne metabolity. Wśród nich można znaleźć m.in. aflatoksyny, dioksyny, pestycydy, herbicydy, pyły czy metale ciężkie. Zbytnie ich nagromadzenie może powodować uszkodzenia wątroby i nerek, które starają się oczyścić nasze ciało.

W dużej mierze sami pozwalamy, żeby te toksyny znalazły się w naszym organizmie. A wszystko przez permanentny stres. Żyjemy coraz szybciej, mamy coraz więcej na głowie. To wszystko sprawia, że nasz organizm jest cały czas w stanie alarmowym. Przez to zakłócony zostaje prawidłowy przebieg procesów metabolicznych i po prostu nasze zdolności do samooczyszczenia zostają mocno osłabione.

Jednak na wszystko można znaleźć rozwiązanie. Przede wszystkim podstawą dobrego detoksu powinno być regularne spożywanie produktów o wysokiej wartości odżywczej. Mowa tutaj o płatkach owsianych czy np. kaszach. Takie produkty uchronią nas przed odkładaniem się ciężkostrawnych resztek pokarmów w jelitach. Są one bogate w błonnik, który pomoże usunąć z organizmu zbędne produkty przemiany materii. Dodatkowo błonnik zwiera w sobie również beta-glukany, które wspomagają oczyszczanie żył ze złogów cholesterolowych. Dzięki temu krew lepiej spełnia swoje zadanie.

Kolejnym elementem, o który musimy zadbać w czasie detoksu, jest nawodnienie. Dzięki temu usprawnimy pracę nerek, które mają kluczowe znaczenie podczas oczyszczania. Idealnie sprawdzą się tutaj herbaty zielone i białe. Warto pić też ziółka. Jednak najważniejsza będzie woda. Trzeba pić jej dużo i można wzbogacić ją dodatkowo o cytryny i łyżeczkę soli himalajskiej.

Pamiętajcie, żeby przy detoksie unikać słodyczy i używek takich jak papierosy czy alkohol. Pogarszają one bowiem pracę naszego układu pokarmowego. Dodajcie do swojej diety dużą ilość warzyw i owoców. Produkty gotujcie w wodzie lub na parze. Nie smażcie zbyt wiele. No i przede wszystkim zwolnijcie i nie dajcie się stresowi. Tak przygotowani na pewno szybko się oczyścicie.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem