Darmowa dostawa od 400 zł

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!

To już fakt naukowy, wiosna jest z nami. A dokładnie zawitała u nas 20 marca o godzinie 11.29. Jednak co to dla nas oznacza? W sumie niewiele, zmieniła się tylko pora roku. Jednak jak się nad tym zastanowić to okaże się, że dni nie są już takie ponure, słońce chętniej wychodzi zza chmur, ptaki jakoś radośniej witają nas o poranku. Te wszystkie elementy mają bardzo cenny wpływ na nasze samopoczucie. Więcej nam się chce i mamy więcej energii.

Czas na porządki.

Wiosna zawsze kojarzy nam się z porządkami. Powoli pakujemy zimowe ubrania i upychamy na dnie szafy. Niektórzy decydują się na remont. Mamy jakąś potrzebę odświeżenia przestrzeni, w której funkcjonujemy. W pewnym sensie można powiedzieć, że tak jak przyroda my również budzimy się do życia. Jednak poza zmianami w otoczeniu, warto też zadbać o to, co w siebie wkładamy. Nie musimy już dodawać sobie aż tyle energii i rozgrzewać wewnętrznie, więc możemy zacząć jeść trochę lżej.

Wiosenne menu.

Przede wszystkim możemy już trochę ograniczyć jedzenie wszelkiego rodzaju kasz. Jednak nie oznacza to, że mamy je całkiem wyeliminować z jadłospisu. Po prostu warto łączyć je z lżejszymi składnikami.

Zamiast dusić i gotować z mięsem w ciężkich sosach, spróbujcie połączyć je z warzywami i sałatami. Też idealnie się sprawdzą. W dalszym ciągu kierujcie swój wzrok w stronę płatków owsianych, jęczmiennych czy żytnich. Spożywane na śniadanie dodadzą Wam energii w drodze do pracy. Tutaj sugerujemy jednak powoli przerzucać się na rower. Bo przecież pogoda już coraz mocniej nas do tego zachęca.

Słodkie z umiarem.

Słońce częściej nam towarzyszy, więc nie musimy już zjadać aż takich ilości słodyczy, które mają poprawić nam nastrój. Ograniczcie więc czekolady, ciasta i zwróćcie się w stronę zdrowszych alternatyw jak choćby domowej roboty ciasteczka owsiane. Pomyślcie o naszych produktach ekspandowanych, które w połączeniu z czekoladą lub miodem mogą stworzyć naprawdę smaczne i zdrowe słodycze.

Jednym słowem zadbajcie o siebie i poza porządkiem w otaczających nas przestrzeniach zróbmy również porządek ze sobą. Po prostu obudźmy się z zimowego letargu.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem