Darmowa dostawa od 150 zł

TRENING W PODSKOKACH

Bardzo często zachęcamy Was do aktywności fizycznej. Robimy to dlatego, że tylko w ten sposób będziecie wstanie być naprawdę fit. Sama dieta nie wystarczy, potrzebna jest tez odrobina ruchu. Najlepiej takiego, który sprawi Wam wiele przyjemności. Dzisiaj chcemy więc zarazić Was miłością do skakanki. To jedna z najprostszych metod na ruch, a przy okazji świetna zabawa. Skakanka nie ma wad, ale za to posiada wiele zaleta. Jakich? Już Wam piszemy.
Przede wszystkim jest bardzo prosto skonstruowana dzięki czemu zmieści Wam się do torebki, plecaka czy łatwo da się ją upchnąć w szufladzie. Nie tak jak wielkie i skomplikowane maszyny z jakimi możecie spotkać się na siłowni. Kolejnym atutem jest jej cena, to zaledwie kilka złotych, a jeśli jesteście sprytni, to możecie nawet zrobić ja sami, wystarczy jedynie kawałek sznurka żeglarskiego lub remontowego i gotowe. 
Kolejnym atutem jest możliwość trenowania tam gdzie chcesz i kiedy chcesz. Możesz to robić w domu lub wyjść na dwór i w parku niedaleko bloku odrobinę sobie poskakać. Co to daje? Przede wszystkim zwiększa się nasza wytrzymałość, szybkość, koordynacja oraz balans i poczucie równowagi. 


No i najważniejsze spalanie zbędnych kalorii. Dodatkowo Amerykańscy naukowcy dowiedli, że 10 minut na skakance, może mieć takie same efekty dla naszego układu krwionośnego jak półgodziny biegu na dworze. 
Trening na skakance pozwala nam ćwiczyć w zasadzie każdą partię ciała. Używamy bowiem zarówno nóg jak i rąk, a całe nasze ciało jest w ruchu, który dotyka różnych partii mięsniowych. Poza tymi stricte sportowymi argumentami, jest jeszcze jeden. Mowa o niesamowitej frajdzie jaką ona daje. Można sobie przypomnieć czasy beztroskiego dzieciństwa, a jednocześnie pracować nad swoim ciałem. Jak dla nas połączenie idealne. 
Dobra to koniec z tymi zaletami. Czas przejść do konkretów. Teraz opowiemy Wam jak powinien wyglądać odpowiedni trening ze skakanką. Zacznijcie od 10 minutowego treningu raz na 3 dni. W miarę jak będziecie nabierać wprawy, skaczcie co drugi dzień. Poświęcajcie na to około 10 – 15 minut. Co ważne wybierz swój własny styl skakania. Jest ich kilka:
Klasyczny - Skacz obunóż na lekko ugiętych kolanach.
Narciarski - Stopy razem, skacz z boku na bok.
Pajacyk - Każdy przeskok to zmiana ułożenia stóp: od stóp razem do opcji bardzo szerokiej.
Dżdżownica - Stań prosto, zrób skłon, ułóż dłonie na podłodze. Rób dłońmi małe kroki, aż dojdziesz do pompki. Wróć.
Przód i tył - Skacz, mocniej uginając nogi w kolanach. Do przodu i do tyłu.
Sprint - Staraj się skakać najszybciej, jak tylko potrafisz. Minimalnie odrywaj stopy.
Bokserski - Zrób klasyczne padnij-powstań z pompką. W górze zadaj serię ciosów.
Oczywiście rodzaj musi być dostosowany do Waszych możliwości treningowych i rozciągnięcia.