Darmowa dostawa od 180 zł

Świąteczny stół – jak go udekorować?

Podstawą wigilijnego stołu od zawsze był biały obrus. Najlepiej taki wykrochmalony, który w rodzinie przechodził z pokolenia na pokolenie. Wyciągany zawsze na tę specjalną okazję. Jednak czasy się zmieniają, a wraz z nimi zmieniają się też nasze stoły świąteczne. Wkradają się kolory, motywy przewodnie i inne małe drobiazgi, które mają sprawić, że poczujemy się wyjątkowo. Jak więc podejść do dekoracji w tym roku? Mamy kilka pomysłów, którymi chętnie się z Wami podzielimy.

Kolorystyka to podstawa.

Przede wszystkim zastanówcie się, jaki kolor ma dominować na Waszych stołach. Nie sugerujcie się aktualnymi trendami. Nie zawsze muszą być one zgodne z Waszym poczuciem estetyki, a przecież nie chodzi o to, żeby było modnie, ale domowo i w Waszym stylu. Kiedy już zdecydujecie się na kolor, zakupcie odpowiednie dodatki, np. bombki, serwetki i ozdoby, które wypełnią Wasz stół. Jednak pamiętajcie, że podstawą tej stylizacji powinien być obrus – może być ze wzorkami, jednak niech przewodzi w nim kolor biały.

Co na stole?

Na środku stołu ułóżcie sianko. Następnie przykryjcie go obrusem. Przez środek stołu puśćcie bieżnik w wybranym przez Was kolorze. Na środku stołu nad siankiem ustawcie wykonany własnoręcznie stroik ze świecą. Będzie to centralny punkt dla dalszych działań. Kolejne dwie świece postawcie na prawo i lewo od stroika, jednak bliżej końca stołu. Trzy świece na stole sprawią, że atmosfera będzie naprawdę rodzinna. Światło świec bardzo dobrze wpływa również na apetyt.

Gdy te elementy znajdą się już na stole, rozstawcie zastawę. Możecie ją ułożyć na podkładkach w wybranym przez siebie kolorze. Jednak nie jest to obowiązkowy element. Obok zastawy rozłóżcie sztućce. Serwetki finezyjnie złóżcie i połóżcie na talerzach. Możecie też użyć specjalnych pierścieni do serwetek. Rozstawcie kieliszki i szklanki.

Teraz czas na pozostałe ozdoby. Gdy już wszystko znalazło się na stole, możecie na jego całej długości rozłożyć kilka bombek lub gałązek świerku. Dodadzą one elegancji i będzie od razu widać, że to iście świąteczny stół. Gotowe!

Pamiętajcie, nie dajcie się modzie i nie dajcie sobie wmówić, że w tym konkretnym dniu trzeba podążać za trendami. Stół wigilijny powinien odzwierciedlać Wasze upodobania i sprawiać, że poczujcie prawdziwego ducha świąt.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem