Darmowa dostawa od 180 zł

Rzecz o kaszy jęczmiennej

Dni robią się coraz krótsze, na spacer trzeba zabierać sweter, to wszystko oznaki nadchodzącej jesieni. Jeśli będzie dla nas łaskawa, to jeszcze przez jakiś czas będziemy mogli cieszyć się pięknym słońcem i niezwykłymi kolorami. Jednak warto pomyśleć o tym, co jeść w tym okresie. Więcej porad na ten temat zdradzimy Wam niebawem, jednak dzisiaj chcemy zwrócić Waszą uwagę na kasze, a szczególnie tę jęczmienną. Nie od dzisiaj wiadomo, że kasze są zdrowe, a najzdrowsza jest podobno gryczana. Jednak kasza jęczmienna też nie ma się czego wstydzić.

Pomocna w oczyszczeniu.

Kasz jęczmienna może pomóc Wam w biegunkach, ale również jest moczopędna, co sprawia, że z jej pomocą możecie się pozbyć z organizmu niepotrzebnych składników pozostających w organizmie w efekcie procesów metabolicznych. Co najważniejsze, zrobi to w łagodny sposób. Ma ona w sobie również sporą dawkę błonnika pokarmowego co sprawia, że reguluje ona nasze procesy trawienne i wiąże te złe frakcje cholesterolu. Pomocna w tym procesie jest też witamina PP zawarta w tej kaszy.

Dobra wiadomość dla sportowców.

Nasza jęczmienna koleżanka zawiera w sobie dużą dawkę wapnia. Jak wiadomo, ten wspomaga nasze kości, ale też niezbędny jest dla prawidłowego funkcjonowania mięśni. Jeśli więc trenujecie, to kasza jęczmienna powinna zagościć w Waszym menu. Nie mówimy, że codziennie, ale raz na tydzień można przygotować jakieś danie na jej bazie. Inspiracje możecie znaleźć w naszych przepisach.

Coś dla witalności.

Jeśli chcecie zachować witalność na dłużej, to również powinniście się nią zainteresować. Ma ona w sobie dość sporą dawkę minerałów, takich jak cynk, potas czy żelazo. Wspomagają one naszą sprawność fizyczną i pozwalają dłużej cieszyć się energią. Poza tym kasza jęczmienna to bogate źródło witaminy K, która wspomaga naszą krew w procesach krzepliwości. Ja więc widzicie powodów żeby umieścić ją w menu, jest naprawdę wiele.

Jeśli jednak nie wiecie, jak wykorzystać ją w kuchni, to i tutaj pomożemy. Zawsze znajdzie się u nas jakiś przepis, a jeśli nie będą one Wam pasowały, napiszcie do nas. Na pewno coś dobrego dla Was przygotujemy.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem