Darmowa dostawa od 400 zł

Rozprawiamy się z mitami o odchudzaniu

Każdy z nas chce być atrakcyjny. Co jakiś czas na rynku pojawia się nowa dieta, która obiecuje cuda i opiera się na coraz to nowszych badaniach, pokazujących jak jeść i co robić. Jednak wśród tych wszystkich zasad narosło tyle różnych mitów, że warto powiedzieć, jak jest naprawdę. Zwłaszcza że kilka z nich powtarza się dość często co sprawia, że zaczynamy w nie wierzyć. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy dla Was sprawdzić, jak to z nimi jest.

 • KUPUJ PRODUKTY LIGHT
 • Co znaczy light? W większości przypadków chodzi o to, że takie produkty zawierają w sobie mniej tłuszczu. Jednak coś za coś, dla odmiany mają one w sobie znacznie więcej cukru. Prawda jest taka, że tłuszcze pomagają nam absorbować takie witaminy jak A, D, E i K. Dostarczają naszemu organizmowi również energii i w racjonalnej ilości powinny znaleźć się w naszej diecie. Cukry natomiast to węglowodany w czystej postaci, z których powinniśmy rezygnować. Dlatego to hasło to nic innego jak FAŁSZ.

 • JEDZ MNIEJ I RZADZIEJ
 • Tutaj od razu napiszemy Wam, że to FAŁSZ. Powinniście jeść często, ale za to mniejsze ilości. Jeśli drastycznie ograniczycie ilość spożywanych kalorii, Wasz organizm przestawi się na tryb oszczędny co spowoduje, że wszystko co będziecie jeść, będzie magazynował na później. Efekt może być więc odwrotny do zamierzonego. Zamiast tracić kilogramy zaczniecie je przybierać.

 • OWOCE MOŻESZ JEŚĆ DO WOLI
 • Nie ma co dyskutować, owoce są zdrowe i dobre dla nas. Zawierają wiele witamin oraz antyoksydantów. Jednak trzeba je jeść w rozsądnych ilościach, zawierają bowiem dość dużo cukru. Najlepiej zdecydujcie się na jabłka, bo pomagają w obniżeniu złego cholesterolu. Uważajcie natomiast na zbyt dużą ilość bananów, winogron czy brzoskwiń.

 • SPOŻYWAJ MNIEJSZE ILOŚCI SOLI
 • Bez dwóch zdań piszemy, że to PRAWDA. Sól sprawia, że zatrzymujemy wodę w organizmie. Jeśli już solicie, to zmieńcie sól np. na himalajską lub taką o obniżonej zawartości sodu.

 • PRZERZUĆ SIĘ NA SAŁATKI
 • PRAWDA, PRAWDA i jeszcze raz PRAWDA. Warzywa mają w sobie wiele witamin i minerałów, jednak w przeciwieństwie do owoców nie zawierają zbyt wiele cukru. Najlepiej oczywiście spożywać świeże, niepoddawane żadnej obróbce cieplnej. Nie tracą one wtedy swoich wartości. Stąd też wszelkiego rodzaju sałatki będą jak znalazł.

  Promowanych zasad odchudzania oczywiście jest znacznie więcej, ale przytoczenie ich wszystkich w jednym wpisie byłoby zbyt trudne. Jednak nie martwcie się, na pewno wrócimy do nich jeszcze nie raz. Dlatego śledźcie naszego bloga.

  Zostaw komentarz

  Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem