Darmowa dostawa od 400 zł

Odkryj radość życia w jedzeniu

Podobno jedną z rzeczy, które mogą nam dać radość w życiu, jest jedzenie. Jednak nie każde będzie równie dobrze wpływało na nasze samopoczucie. Zjedzenie fast fooda dla większości z nas będzie się wiązało z wyrzutami, że przecież to niezdrowe i nie wpłynie dobrze na naszą figurę i zdrowie. Jednak pamiętajcie, że czasem nawet i fast food jest dozwolony. Bo radość w życiu daje wszystko to, co w danej chwili uważamy, że jest dla nas dobre.

Nasz organizm sam potrafi wysłać nam sygnał, że na coś ma ochotę. Dlatego nie zawsze należy się opierać pokusie. Jednak jeśli ulegamy im zbyt często, to wtedy faktycznie powinna nam się zapalić czerwona lampka w głowie. Są jednak sposoby, żeby cieszyć tym, co lubimy i przy okazji jadać troszkę bardziej zdrowo. Na przykład możemy spróbować na śniadanie, zamiast chleba zjeść wafle gryczane, ryżowe lub kukurydziane z ulubionym dodatkiem. Wyeliminujemy pieczywo, a w dalszym ciągu będziemy mogli cieszyć się naszym ulubionym smakiem nutelli, dżemu czy zwykłej szyneczki.

Podczas gotowania obiadu warto próbować nowych technik przygotowania dań. Możecie na przykład skorzystać z szybkowaru, który sprawi, że dania będą mniej tłuste. Zamiast ziemniaków wybrać ryż i ugotować go na parze wraz z pysznym łososiem i warzywami. Dzięki zawartym w rybie składnikom mineralnym od razu poczujemy się szczęśliwsi, a tak skomponowany obiad nie pójdzie nam w przysłowiowe boczki.

Starajcie się też, aby Wasze talerze były możliwie jak najbardziej kolorowe. Badania pokazują, że im więcej kolorów na talerzu tym większa mamy przyjemność z posiłku. Komponujcie więc Wasze dania z kasz, sałat czy różnego koloru owoców. Możecie nawet z tego zrobić niezłą zabawę i łączyć takie kolory, które najbardziej lubicie. To podejście sprawdzi się świetnie w sałatkach, do których możecie dodawać ciecierzycę, soczewicę czy ryż. Żeby było bardziej zdrowo, to zamiast majonezu potraktujcie sałatkę jogurtem lub oliwa z oliwek z ulubionymi przyprawami.

Przygotowywanie własnych posiłków zawsze traktujcie jak coś emocjonującego i pozwalającego Wam cieszyć się życiem. Bo przecież to Wy napędzacie się do działania, a robicie to właśnie dzięki energii, którą daje dobre śniadanie, obiad czy kolacja. Dlatego pomyślcie, że żeby na Waszych ustach zawsze gościł uśmiech, przygotowywanie posiłku powinno być radosny i wesołym zajęciem. Możecie bawić się dekoracjami, odkrywać nowe połączenia smakowe czy choćby uprzyjemnić sobie jedzenie fikuśnym i nietypowym lunch boxem.

Cokolwiek byście nie robili, postarajcie się spojrzeć na Wasze jedzenie, jako jeden z elementów szczęścia. Spróbujcie czegoś nowego, zmiksujcie coś, co pozornie do siebie nie pasuje. Bawcie się smakiem, kolorem, teksturą. Sami zobaczycie, jak szybko zacznie sprawiać Wam to przyjemność, a czas spędzony w kuchni będzie bardziej relaksem niż koniecznością. Bo w życiu ważny jest smak i uśmiech na ustach.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem