Darmowa dostawa od 400 zł

Obudź się na wiosnę ...

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Warto, żebyśmy i My obudzili się razem z nią. Dni są już dłuższe i mamy więcej światła, dlatego też nasz organizm zaczyna już troszkę inaczej funkcjonować i potrzebuje nieco innego traktowania niż przyzwyczajenia z zimowych, ciemnych wieczorów. Warto ten czas wykorzystać na wyrobienie w sobie na nowo zdrowych nawyków, które sprawią, że poczujemy się lepiej i nabierzemy więcej wigoru.

Zacznij od śniadania.

Zimą nie zawsze chciało nam się zjeść śniadanie przed wyjściem z domu. Po prostu szykowaliśmy się i udawaliśmy do pracy, gdzie łapał nas pierwszy głód i wtedy dopiero w biegu zjadaliśmy coś na szybko. Z racji tego, że obecnie wstajemy i na dworze jest już jasno, mamy nieco więcej energii. Dlatego warto wrócić do jedzenia śniadania przed wyjściem do pracy. Zdobywamy wtedy więcej energii do działania i mamy siłę na pokonanie drogi do pracy. Jeśli tego nie zrobimy, to już na starcie naszych codziennych obowiązków będziemy bardziej ospali i mniej produktywni. Dodatkowo nie zjedzenia śniadania przed wyjściem, sprawi, że w godzinach popołudniowych zwiększy nam się ochota na coś słodkiego. Nie musicie poświęcać wiele czasu na takie śniadanie. Wystarczy jogurt, troszkę płatków owsianych i ulubione owoce. Szybko dodacie takim zestawem energii, które Wasze ciało potrzebuje na starcie dnia.

Nawadniaj organizm.

Zimą jest mniej światła, co sprawia, że nasza cera zaczyna też funkcjonować w nieco inny sposób. Jednak już pierwsze wiosenne promyki słoneczne sprawiają, że potrzebuje ona dużo wody. Warto więc dbać o odpowiednie nawodnienie naszej skóry. Z jednej strony, uzupełniajcie płyny w tradycyjny sposób, czyli pijąc. Z drugiej zaś włączcie do swojej diety produkty bogate w wodę np. ogórki czy owoce. W ten sposób sprawicie, że Wasze ciało pobudzi się na nowo do życia. Łatwiej będzie radzić sobie ze słońcem, a cera nie będzie już taka szara i ziemista.

Jedz regularnie i spokojnie.

Jak wiadomo nie od dziś, pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą. Tyczy się to zarówno naszych obowiązków, jak i naszego ciała. Jedzenie zbyt szybko sprawia, że szybciej będziemy czuć się głodni. Organizm potrzebuje czasu, na dostarczenie do mózgu sygnału o tym, że jesteśmy najedzeni. Jeśli więc będziecie jeść wolniej to sprawicie, że zjecie również mniej. To z kolei przełoży się na Waszą figurę, która wiosną powinna powoli tracić zimowe kształty. Kolejnym nawykiem, który sprawi, że Wasze ciało zacznie zrzucać kilogramy na pewno jest regularność posiłków. Jak wiadomo w miesiącach typowo zimowych, mniej wagi przywiązujemy do tego o której jemy. Teraz wiosną czas to zmienić. Starajcie się jeść co 3-4 godziny. Przygotowujcie mniejsze i bardziej zbilansowane porcje, a szybko zobaczycie, że strach przed letnim bikini znika w oka mgnieniu.

Ruch, uśmiech i pozytywna energia.

Ostatnim punktem o który warto zadbać to nasze nastawienie do świata. Wiadomo, kiedy za oknami ciemno i buro nie wiele nam się chce. Siada nam nastrój i jedyne co jesteśmy wstanie robić, to patrzeć w telewizor podjadając przy tym poprawiacze nastroju w stylu ciasteczka i chipsy. Teraz czas to zmienić. Wiosna sprzyja spacerom, jeździe na rowerze czy bieganiu. Dlatego zachęcamy Was do porzucenia wygodnej kanapy i ruszenia się. Nie ważne, co wybierzecie, ważne żebyście zaczęli się ruszać. Zyskacie dzięki temu więcej energii do działania.

Postarajcie się też stwarzać sobie więcej sytuacji w których będziecie się uśmiechać. Śmiech to zdrowie, więc nie ograniczajcie się w tym zakresie. Zobaczycie, że świat od razu stanie się bardziej przyjazny, a Wy sami poczujecie jak wszystko dokoła uśmiecha się również i do Was. No to jak, budzicie się razem z nami na wiosnę? ????

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem