Darmowa dostawa od 400 zł

Naucz się relaksować

Żyjemy w coraz bardziej zabieganych czasach. Coraz częściej brakuje nam po prostu chwili na to, żeby porządnie się zregenerować i zrobić coś dla siebie. Ma to bardzo niekorzystny wpływ na nasz organizm, spada nasza efektywność, a my sami stajemy się bardziej nerwowi i rozdrażnieni. Jeśli taki stan będzie utrzymywał się przez dłuższy czas, może to doprowadzić do przewlekłego stresu u chorób, jakie się z tym wiążą. Dlatego warto zadbać o to, żeby w cały tym szaleńczym pędzie, znaleźć chwilkę tylko dla siebie. Jak to zrobić? Już spieszymy z kilkoma poradami.

Zaangażuj się w sport.

Może się wydawać, że sport to wysiłek. Jednak nic bardziej mylnego. Aktywność fizyczna, zwłaszcza taka, która sprawia nam przyjemność, to jedna z lepszych form relaksu. Podczas takiego wysiłku nasz organizm uwalnia endorfiny, które sprawiają, że mamy więcej energii. Wzrasta nasza efektywność i poziom zadowolenia. Jeśli będziemy taki trening wykonywać regularnie, to zapewnimy sobie znaczną poprawę samopoczucia. Nie będziemy wskazywać Wam, jaka aktywność jest najlepsza, gdyż tak jak napisaliśmy, to już zależy od Was. Jednym przyjemność będzie sprawiać yoga innym bieganie, a jeszcze komuś innego porządny wycisk na siłowni. To już kwestia indywidualnych upodobań.

 Jedz pięknie.

Nie od dzisiaj wiadomo, że jedzenie to po prostu przyjemność. Gotowanie i sama świadomość, że za chwile zjemy coś pysznego, sprawiają, że lekko się relaksujemy. Nasz organizm już wie, że lada moment otrzyma coś naprawdę dobrego. Jednak przygotowując posiłki, puśćcie wodzę fantazji. Łączcie ze sobą smaki, faktury i aromaty. Dodajcie jedzeniu więcej kolorów, np. tworząc pyszne sałatki z ciecierzycą i kolorowymi warzywami lub aromatyczne zapiekanki z ryżu lub kaszy. Będzie uczta i dla oka i dla brzuszka.

Daj sobie wolne.

Znajdźcie jeden dzień lub kilka godzin w tygodniu, które będą tylko dla Was. Możecie wtedy oddać się błogiemu lenistwu z książką lub ulubionym filmem. Jeśli dodatkowo połączycie to np. z domowy spa, to już normalnie będzie bosko. Dbanie o siebie i robienie sobie domowych zabiegów, bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Czujemy się wtedy bardziej atrakcyjni i czujemy wręcz, jak każda komórka naszego ciała odpoczywa. Zaplanujcie więc koniecznie, taki dzień dziecka dla siebie w zabieganym tygodniu.

Spotykaj się z ludźmi.

Nie siedź w domu. Spędzaj czas aktywnie na spotkaniach z przyjaciółmi. Wyskoczcie razem na drinka lub coś dobrego do jedzenia. Przebywanie z innymi, znacznie poprawia nastrój i pomaga nam produktywnie się zrelaksować. Dlatego, zamiast wracać od razu po pracy do domu, zadzwońcie do najlepszej koleżanki i umówcie się na małe ploteczki. Na pewno zrobi to dobrze, zarówno Wam, jak i koleżance.

Pamiętajcie, że relaks dla każdego będzie inny. Jednak jedno dla nas wszystkich jest wspólne, a jest to potrzeba takiego relaksu. Dlatego starajcie się zawsze znaleźć na niego czas, a wtedy będziecie znacznie lepiej funkcjonować, a co ważne, będziecie po prostu szczęśliwsi.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem