Darmowa dostawa od 400 zł

Lunch box dla aktywnych

Lunch boxy już na stałe zagościły w naszych domach. Są one bardzo popularne, zwłaszcza wśród osób, które postawiły na aktywny tryb życia. Pozwalają racjonalnie przygotować posiłki i podzielić je na idealne porcje. Niektórzy z nas piszą sobie na nich dokładne godziny, o których dany lunch box ma być skonsumowany. Jednak jak skomponować taki, który będzie dla nas idealny? Już spieszymy z kilkoma poradami.

Przede wszystkim, jeśli większość dnia spędzacie poza domem, kupcie sobie taki większy lunch box, w którym będą np. cztery przegródki. Jeśli wolicie mieć każdy posiłek oddzielnie, wtedy zainwestujcie w mniejsze, ale pojedyncze lunch boxy. W ten sposób do pracy zabierzemy np. drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. A w domu będzie na nas czekała jeszcze kolacja.

Jednak zdarzają się też i tacy, którzy nie jedzą śniadania w domu. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie wzięcie czwartego lunch boxa. Najlepiej wypełnić go jogurtem, płatkami owsianymi i np. ulubionymi owocami. Jeśli zdecydujecie się na takie rozwiązanie, zakupcie specjalna wersje pojemnika, wyposażoną w wkład chłodzący.

Coraz modniejsze stają się też posiłki w wersji płynnej. Powstały już nawet specjalne maszyny, które szybko i sprawnie przygotują dla nas pożywne drinki. Są one od razu wyposażone w specjalny bidon do przewożenia. Taką opcję proponujemy np. na drugie śniadanie. Możecie wtedy zmiksować sobie banana, ryż i kakao. Zastrzyk energii do dalszej pracy gwarantowany!

Jeśli chodzi o obiad, to tutaj najlepiej mieć coś do podgrzania. Kupując pojemnik sprawdźcie, czy nadaje się on do mikrofalówek. Będzie wtedy mogli spokojnie wypełnić go ulubioną zupą np. z fasolą, grochem czy ciecierzycą lub pełnowartościowym daniem z kaszą gryczaną i ulubionymi warzywami. Na deser zabierzcie ze sobą domowej roboty batoniki z ekspandowanej pszenicy. Są smaczne, pożywne i idealnie zaspokoją głód przed kolacją. Pamiętajcie jednak, żeby używać gorzkiej czekolady. Jest zdrowsza i zawiera więcej dobroczynnych dla naszego organizmu składników.

Jedyna rzecz, jaka może Was powstrzymać przed pysznym jedzeniem przenoszonym w lunch boxach, jest Wasza wyobraźnia. Bawcie się smakiem i różnymi zestawieniami produktów. Wierzcie nam, że taka zabawa w kuchni może też przynieść wiele frajdy. A same lunch boxy idealnie sprawdzą się, jeśli nasze posiłki będą spożywane w regularnych odstępach czasu. Po prostu usystematyzują nam działanie i nie pozwolą zapomnieć o posiłku.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem