Darmowa dostawa od 400 zł

Kreatywne sposoby na dekoracje jajek

Sposobów na dekorowanie jajek wielkanocnych jest wiele. Jedni gotują jajka wraz ze skórkami cebuli, a jeszcze inni idą na skróty i używają barwników ze sklepu. My jednak mamy dla Was pomysł na to, jak sprawić, że Wasze jajka wielkanocne będą niezwykle oryginalne. W tym celu będziecie potrzebowali kilku naszych produktów. Mowa o kaszy gryczanej, ryżu, soczewicy zielonej i czerwonej oraz kaszy jaglanej.

Na początek ugotujcie je wszystkie. Ugotujcie również jajka na twardo. My polecamy Wam następnie je obrać ze skorupek, jednak możecie również pracować na takich ze skorupkami. Decyzja należy do Was. Gdy już jajka i produkty będą ugotowane, czas zacząć naszą pracę. Każde z jajek posmarujcie miodem i następnie obtoczcie w kaszy gryczanej, ryżu czy kaszy jaglanej. Tak przygotowane odstawcie w zimne miejsce, żeby wszystko mogło się ze sobą dobrze połączyć i odpowiednio się ze sobą skleić. Oczywiście nie musicie tworzyć jednolitych jajek. Możecie się bawić i tworzyć piękne wzory za pomocą kaszy czy ryżu. Wszystko zależy od Waszej kreatywności i pomysłowości.

Ryż i kasze mamy już za sobą, czas na soczewicę. Jak już wspomnieliśmy, musicie je wcześnie ugotować. Następnie zblendujcie je z dodatkiem soli, pieprzu i np. słodkiej mielonej papryki. Powstałą masą obtoczcie jajka, a następnie usmażcie je na głębokim tłuszczu. Powstanie Wam coś na kształt jajek po szkocku, jednak tam jajka obtacza się w mięsie, a my wolimy bardziej wegetariańską wersję. Co prawda podczas smażenia kolory troszkę wyblakną jednak w dalszym ciągu będą widoczne i będziecie mogli się cieszyć niezwykle oryginalnymi ozdobami koszyczka ze święconką.

Ostatni nasz pomysł to wykorzystanie ziół. Tutaj możecie zmiksować ze sobą dowolne suszone zioła, a następnie w powstałych mieszankach obtoczyć jajka. Będzie niezwykle kolorowo, a powstałe w ten sposób wzory będą unikatowe. Jakkolwiek nie podejdziecie do tego tematu, pamiętajcie, że takie domowe dekorowanie jajek to świetna zabawa dla całej rodziny. A tego typu aktywności przed świętami, na pewno Was do siebie zbliżą.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem