Darmowa dostawa od 180 zł

Kasze, czyli smacznie, zdrowo i pożywnie

Rodzajów kasz jest sporo, jednak mimo tego nie sięgamy po nie zbyt często. Jak pokazują badania, jedynie 9% z nas uwzględnia je w swojej diecie częściej niż raz w tygodniu. Ten wynik na pewno mógłby być lepszy – zwłaszcza, że kasze dzięki swoim właściwościom, mogą być bardzo pomocne w walce z nadwagą czy zaparciami.. To dopiero nieliczne z ich zalet dlatego dzisiaj postaramy się pokazać jakie jeszcze korzyści czekają na Was, jeżeli zaczniecie sięgać po nie częściej podczas swoich kulinarnych eksperymentów.

Pełne ziarno na służbie

Kasze to nic innego, jak produkt stworzony z pełnego ziarna. W praktyce oznacza to, że ziarno użyte do produkcji kaszy nie jest oczyszczane ze swojej zewnętrznej warstwy. Dzięki temu to co najcenniejsze, czyli łuska i zarodek, zostają nienaruszone. A te z kolei są idealnym źródłem takich składników odżywczych jak żelazo, potas, cynk czy magnez. Dodatkowo zawierają dość sporo błonnika. Ciekawostka: im grubsza kasza, tym tego błonnika będzie w niej więcej. Przoduje w tym oczywiście kasza gryczana oraz pęczak.

Zastrzyk energii na dłużej

Jeśli trenujecie lub praca wymaga od Was ciągłego bycia w gotowości, to powinniście zaprzyjaźnić się z kaszami. Zwierają one w sobie duże ilości skrobi, która dość wolno rozkłada się w naszym organizmie do postaci glukozy. Dzięki temu dostarczają one dużo energii, którą zużywamy przez większą ilość czasu. Zatem planując mocny wysiłek fizyczny lub umysłowy, koniecznie zadbajcie żeby pojawiła się ona w Waszej diecie.

Łatwość przygotowania

Kasze nie wymagają specjalnych przygotowań przed podaniem. Wystarczy wrzucić je do garnka, zalać wodą i gotować, np. kasza gryczana Lestello gotowa będzie już w 8 minut. Ten czas możemy poświęcić na przygotowanie do niej jakiegoś pysznego sosu. Nie jest to również produkt, który wymaga specjalnego sposobu przechowywania. Wystarczy, że zostawicie je w suchym miejscu i szczelnie zamknięcie. Nie zawierają w sobie wiele wody, co sprawia, że mają długi termin przydatności. Są także w 100% naturalne.. No i najważniejsze, kasze nie są drogie. Z dodatkiem kilku prostych składników, możecie uzyskać dzięki nim obiad dla całej rodziny za zaledwie około 15 zł. Dodatkowo będzie on łatwy w przygotowaniu, smaczny i zdrowy.

Nie pozostaje więc już nic innego, jak tylko biec do sklepu i przygotowywać pyszne dania z kaszą w roli głównej. My Was bardzo do tego zachęcamy– , może razem uda nam się zaszczepić modę na ten pełnoziarnisty produkt przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem