Darmowa dostawa od 400 zł

Jak zorganizować idealne przyjęcie karnawałowe?

Karnawał to czas, kiedy uwielbiamy popuścić wodze fantazji i bawić się jak nigdy przedtem. Dominują różnego rodzaju domówki, a niektórzy decydują się wybrać na specjalnie zorganizowane z tej okazji bale. Jednak jeśli myślicie o zorganizowaniu u siebie w domu imprezy, to trafiliście we właściwe miejsce. Postaramy się podpowiedzieć Wam, jak zorganizować przyjęcie idealne, o którym długo jeszcze będzie się rozmawiało w gronie Waszych znajomych.

Najważniejszy jest motyw.

Moda na przebierane imprezy trwa w najlepsze. Warto więc ją wykorzystać i zorganizować przyjęcie z motywem przewodnim. W zeszłym roku królowały domówki w stylu Wielkiego Gatsby’ego. W tym roku natomiast na topie jest wszystko, co związane z latami 80. lub 90. Dokładnie przestudiujcie co się wtedy nosiło i jakiej muzyki słuchało. Następnie przygotujcie zaproszenia i zaznaczcie w nich, że obowiązkowym elementem imprezy jest przebranie się w stylu lat, które wybierzecie na przewodni motyw. To naprawdę wielka frajda i każdy na takich spotkania bawi się przednio. Bo przecież każdy z nas choć na kilka godzin w roku chciałby być kimś innym.

Menu lekkie i smaczne.

Kolejnym etapem jest przygotowanie odpowiedniego menu dla gości. Tutaj postawcie na lekkie i smaczne przekąski. Na takich imprezach raczej nie siedzi się za stołem. Warto zorganizować coś na kształt szwedzkiego stołu. Przygotujcie więc np. chrupką ciecierzycę, różnego rodzaju sałatki z wykorzystaniem ryżu, fasoli czy soczewicy. Zadbajcie również o coś na ciepło. Mogą

to być paszteciki lub jakieś mięso, jednak w formie, która nie będzie wymagała talerzyków. Nasz pomysł to np. kurczak w przyprawach smażony na patyczku grillowym. Standardowe chipsy zamieńcie na produkty ekspandowane. Sprawdzą się tak samo dobrze, a są o wiele lżejsze.

Gospodarz na medal.

Ostatni etap tyczy się już samej imprezy. Jako gospodarze spotkania zadbajcie o komfort swoich gości. Miejcie oczy i uszy do około głowy. Pilnujcie, czy wszyscy mają co pić, zachęcajcie gości do spróbowania przygotowanych pyszności. Starajcie się porozmawiać z każdym, kto Was odwiedził. Jeśli pojawiają się jakieś konfliktowe sytuacje, starajcie się je załagodzić. Dbajcie o to, by muzyka nie przestawała grać, a jeśli Wasi goście nie za bardzo chcą tańczyć, bądźcie tymi, którzy zachęcą towarzystwo do wspólnej zabawy.

Na koniec pamiętajcie o jednej podstawowej zasadzie. Organizując przyjęcie jesteście za nie odpowiedzialni. Przede wszystkim to Wasi goście mają się świetnie bawić. Jeśli będziecie trzymać się tej zasady, na pewno uda Wam się stworzyć imprezę idealną.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem