Darmowa dostawa od 400 zł

Jak wprowadzić się w świąteczny nastrój?

W dzisiejszych czasach bardzo ciężko znaleźć w sobie świąteczny nastrój. Media bombardują nas reklamami w klimacie świąt już od początku listopada. Dodatkowo jesteśmy przepracowani i w ciągłym biegu. Trudno jest nam się zatrzymać i chociaż przez chwilę poczuć tę wyjątową atmosferę. Jednak jest kilka sposobów, które mogą pomóc nam wszystkim znaleźć w sobie ducha świąt.

Muzycznie i filmowo

Pierwszym z nich jest oddanie się wieczorami odrobinie lenistwa. Jednak nie tak całkowicie bezczynnego. Warto w te zimowe wieczory np. obejrzeć jakiś dobry film osadzony w tematyce świątecznej. Wybór jest dość duży, a każdy z nas ma też ten jeden swój ulubiony, który sprawia, że na naszych buziach maluje się uśmiech, a w serduszku robi się odrobinę cieplej.

Poza filmami możemy posłuchać również nastrojowych piosenek świątecznych. I nie mamy tutaj na myśli wszechobecnego „Last Christmas”. Wybierzcie raczej coś bardziej nastrojowego. Idealnie nadadzą się do tego wszelkiego rodzaju standardy jazzowe w wykonaniu Nat King Cola czy Binga Crossbiego.

Zapach czyni cuda

Święta to również zapachy. Dom pachnący cynamonem, goździkami czy wanilią. To właśnie te zapachy mogą pomóc nam odnaleźć magię świąt. Wystarczy zaopatrzyć się np. w świeczki zapachowe lub olejki, zapalić je wieczorem i oddać się lekturze ulubionej książki. Tak

spędzony wieczór, dodatkowo pod kocykiem ze świątecznym wzorem, na pewno pomoże nam się odprężyć i przywiedzie na myśl miłe wspomnienia z dziecięcych lat.

Ten magiczny czas w roku to też wspólne spotkania i krzątanie się w kuchni. Wykorzystajcie to i na przykład zorganizujcie spotkanie ze znajomymi, podczas którego wspólnie będziecie dekorować pierniczki. Na pewno każdy zacznie wspominać i opowiadać historie o swoich świątecznych wspomnieniach. Być może pomogą one Wam odnaleźć w sobie radość i klimat jaki towarzyszył Waszym najpiękniejszym świętom.

Cokolwiek byście robili, pamiętajcie o jednym. Święta to czas, kiedy warto odrobinę zwolnić. Zastanowić się nad tym, co spotkało nas w tym roku i podziękować sobie i bliskim za to, że kolejny rok możecie spotkać się przy wspólnym stole i wspólnie przeżywać te niezwykłe chwile.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem