Darmowa dostawa od 400 zł

Jak przygotować organizm na rower ...

Ciepło, cieplej, coraz cieplej. Tak właśnie zaczyna się wiosna, a wraz z nią pojawia się chęć żeby pojeździć troszkę na rowerze. Jednak za nim to nastąpi warto przygotować nasz organizm nieco na ten wysiłek. Nie wskakujcie na niego od razu i nie jedźcie na kilku kilometrową wyprawę, gdyż może się to odbić na Waszym zdrowiu i samopoczuciu. A przecież nie chcemy, żebyście zniechęcili się do jazdy na rowerze. Przed długimi wiosennymi wojażami, warto troszkę przygotować nasze ciała. Jak to zrobić? Już spieszymy z kilkoma podpowiedziami.

Przygotuj mięśnie i organizm na wysiłek.

Przede wszystkim musicie zdawać sobie sprawę, że jazda na rowerze to wysiłek, który nasz organizm musi wytrzymać. Dlatego jeśli nie trenujecie regularnie, wskoczenie na rower i pokonanie 20 kilometrów może być dla Was nie lada wyzwaniem. Dzieje się tak, bo Waszemu organizmowi, po prostu brakuje kondycji. Dlatego za nim zaczniecie wybierać się na długie wyprawy rowerowe, warto nad tą kondycja nieco popracować. Możecie np. wybierać się na krótsze wycieczki rowerem, poćwiczyć nieco w domu z podstawowymi ćwiczeniami budującymi mięśnie nóg i sprawiającymi, że nie złapiecie, aż tak szybko zadyszki. Dobrym rozwiązaniem jest też jazda na stacjonarnych rowerkach w domu. Musicie po prostu zacząć się ruszać i dać organizmowi sygnał, że czas przebudzić się do nieco bardziej aktywnego trybu życia.

Nie ruszaj bez rozgrzewki.

Kiedy już Wasze ciało nabędzie odpowiedniej kondycji, możecie ruszać na wielo kilometrowe wycieczki. Jednak za nim wsiądziecie na rower, pamiętajcie o rozgrzewce. Nawet jeśli Wasze ciało jest już przygotowane na dalekie dystanse, to jazda na rowerze, zaraz po przebudzeniu, bez rozgrzewki może spowodować niepotrzebne kontuzje. Za nim więc wsiądziecie na swoje maszyny, rozciągnijcie się, potruchtajcie troszkę w miejscu. Rozgrzejcie po prostu mięśnie i dajcie im sygnał, że za chwilę czeka je niezły wycisk. Przygotowane do tego, na pewno lepiej zniosą obciążenia jakie im szykujecie.

Odżywiaj się we właściwy sposób.

Trening, to jedno. Druga ważna sprawa, to odpowiednia dieta. Musi być ona tak skomponowana, żeby dać power do intensywnego pedałowania. Podstawą diety dla osób intensywnie jeżdżących na rowerze powinny być węglowodany złożone. Eksperci radzą, że ich zawartość w przyjmowanych pokarmach powinna sięgać około 60%. Jednocześnie jedzenie musi być lekkostrawne, a podstawą przy takim wysiłku musi być uzupełnianie wody i elektrolitów. Możecie je uzupełnić przygotowując proste napoje izotoniczne na bazie wody, cytryny i miodu. Jeśli nie chcecie robić ich sami, na pewno znajdziecie na rynku odpowiednie dla siebie produkty. Jednak wybierajcie takie, które nie będą posiadały zbyt wielu konserwantów i cukru. W swojej diecie uwzględnijcie takie produkty jak ryż, kasze, płatki owsiane oraz warzywa i owoce. Możecie je ze sobą łączyć, tworząc pyszne sałatki, desery czy granole śniadaniowe. Pomysłów na takie danie, znajdziecie wiele na naszej stronie i tutaj na naszym blogu.

Tak przygotowani, powinniście móc pokonywać długie trasy i cieszyć się jazdą na rowerze bez kontuzji. Nie pozostaje nam więc nic innego jak życzyć Wam szerokiej drogi.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem