Darmowa dostawa od 400 zł

Jak dobrze zacząć dzień?

Podobno dobrze jest wstać rano, jednak nie każdemu ta sztuka wychodzi dobrze. Nie wystarczy przecież samo podniesienie się z łózka. Naszym zdaniem w stwierdzeniu „dobrze wstać” chodzi o cały proces i nasze poranne rytuały. No więc jak zrobić to dobrze, żeby cały dzień upłynął nam przyjemnie i produktywnie? Już spieszymy z kilkoma poradami.

Obudź się we właściwy sposób.

Podstawą dobrego początku dnia, jest właściwa pobudka. Większość z nas budzi się na dźwięk alarmu ustawionego w telefonie bądź budziku. Nie jest to do końca dobre rozwiązanie, gdyż taki gwałtowny dźwięk wyrywa nas ze snu, można powiedzieć w brutalny sposób. Nasz organizm się napina, bo ma poczucie, że dzieje się coś złego. Najlepiej byłoby wypracować swój własny rytm, według którego będziemy się naturalnie budzić o właściwej porze. Jest to jednak dla większości z nas po prostu niemożliwe. Jak więc złagodzić nieco pobudkę? Pomysłem może być ustawienie w naszym budziku melodii, która jest dla nas przyjemna. Nie używajcie raczej mocnej muzyki. Powinny to być dźwięki lekkie, które powoli wybudzają nas ze snu. Stanowczo unikajcie wszelkiego rodzaju heavy metalu czy rocka. Takie brzmienia na początek dnia po prostu sprawią, że obudzimy się lekko zirytowani.

Nie śpimy, działamy.

No dobra już się obudziliśmy i co dalej? Większość z nas od razu wyskakuje jak poparzona z łóżka i biegiem rozpoczyna poranną toaletę. I to kolejny nasz błąd. Zanim podniesiemy się z łóżka, powinniśmy najpierw porządnie się przeciągnąć. Pomaga to naszym mięśniom wejść w stan aktywności i przygotowuje cały organizm na szereg czynności, które za chwilę nastąpią. Dajemy sobie tutaj kilka minut na takie rozbudzenie i pobudzenie. Następie wstańmy i zacznijmy od wizyty w toalecie. Poza naturalnymi czynnościami fizjologicznymi przemyjcie najpierw twarz letnią wodą. Ten rytuał na dobre Was rozbudzi. Potem pozostaje już tylko prysznic, dobór odpowiedniego stroju i ułożenie idealnej fryzury. Gotowi do działania możemy przystąpić do kolejnego etapu.

Czas coś zjeść.

Gdy już się ubraliśmy i jesteśmy prawie gotowi do wyjścia, nie zapomnijmy o jedzeniu. Śniadanie to podstawa dobrego startu. Warto więc je zjeść w spokoju. Nie róbcie tego w pracy czy w drodze do niej, bo niestety wtedy nasz organizm jest już w fazie działania i bardzo często stresu. Wtedy trawienie i cały z nim związany proces, może być zaburzone. Pierwszy posiłek dnia najlepiej zjeść w domu, przy stole, jeśli macie możliwość to z bliskimi. Sprawi to na pewno Wam większą frajdę i będzie znacznie zdrowsze dla Waszych żołądków. Do jedzenia wybierajcie produkty pełnoziarniste, owoce i jogurty. Mogą to być kanapki, ale idealnie sprawdzą się też np. nasze pyszne musli „Fittolini”. To połączenie pełnoziarnistych płatków, nasion, owoców i zbóż ekspandowanych. Wystarczy dodać do niego jogurt lub mleko i pyszny posiłek na początek dnia gotowy.

Po jedzeniu nie wybiegajcie od razu do pracy. Dajcie sobie jakieś 10 minut odpoczynku po zjedzeniu i dopiero ruszcie w drogę. Bo przecież, jeśli wykonaliście wszystko tak, jak radzimy, to jesteście idealnie przygotowani na dzień pełen wrażeń i wyzwań.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem