Darmowa dostawa od 400 zł

Jadalne ozdoby na choinkę

Kiedyś choinkę dekorowało się również jadalnymi ozdobami. Dominowały cukrowe laski, cukierki i łańcuchy zrobione np. z popcornu. Obecnie mamy tyle pięknych ozdób, że zapominamy o tamtych czasach, jednak miało to swój urok, zwłaszcza dla naszych najmłodszych domowników. Zakradali się oni i wyjadali cukierki, jednak byli na tyle sprytni, że papierek wypełniali np. watą. Mamy taki pomysł, żebyście w tym roku spróbowali również dodać kilka jadalnych elementów na Wasze drzewka. Wspólne ich przygotowanie na pewno pozwoli spędzić trochę czasu razem. Będzie to okazja do miłej zabawy, więc podrzucamy kilka pomysłów.

Łańcuchy.

Pierwszy nasz pomysł to przygotowanie łańcucha z ciecierzycy. Wystarczy, że ją ugotujecie, a następnie obtoczycie w ulubionych przyprawach. Potem wystarczy upiec całość i małe pyszne perełki gotowe. Teraz wystarczy już tylko nawlec je na nitkę i rozwiesić na choince. Innym pomysłem jest wykorzystanie fasoli. Tę polecamy karmelizować razem z miodem i następnie nawlec na nitkę. Efekt będzie piękny, a i dzieci od czasu do czasu będą mogły coś skubnąć z choinki.

Bombki i inne ozdoby.

Jeśli pieczecie ciasteczka czy pierniczki, to spróbujcie zrobić je np. z mąki grochowej lub ryżowej. Nie musicie jej specjalnie kupować. Możecie zmielić nasze produkty w młynku i mąka gotowa. Następnie wystarczy upiec ciasteczka i przystroić nimi choinkę. Jeśli jednak wolicie bardziej bombkowe kształty, to tutaj z pomocą przyjdą nasze produkty ekspandowane. Zrobicie z nich np. pyszne szyszki, którymi możecie obwiesić Wasze drzewka. Wielkość kul zależy tylko od Waszych preferencji. Mogą być małe albo wielkie.

Ryż możecie wykorzystać jako imitację śniegu. Jeśli posiadacie w domu jakieś przezroczyste naczynia, wsypcie do nich ryż, następnie na wierzchu rozłóżcie kilka gałązek świerku i ustawcie na środku świeczkę. Piękny stroik gotowy. Sosnę można dodatkowo obsypać ryżem.

Tworząc takie pyszne ozdoby, możecie przyjemnie spędzić czas z dziećmi lub znajomymi. Może to być motyw przewodni spotkania przedświątecznego. Jednak pamiętajcie, jeśli posiadacie w domu zwierzęta, to wieszajcie takie ozdoby wysoko, bo przecież nie chcemy, żeby szybko zniknęły z choinki…

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem