Darmowa dostawa od 400 zł

Idealne śniadanie z płatkami owsianymi ...

Jak często zrywasz się z łózka i w pospiechu zapominasz o śniadaniu ? Niestety jest to niezdrowy nawyk, który należy szybko zmienić. Śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Dostarcza nam porannej energii , pozwala kontrolować apetyt i uniknąć wieczornego podjadania.

Śniadanie dające nam energię w pierwszej części dnia powinniśmy zjeść w ciągu godziny od momentu pobudki, w innym wypadku grozi nam ospałość, problemy z koncentracją oraz ogólne zmęczenie. Wbrew pozorom powinien to być nasz ulubiony posiłek gdyż właśnie rano możemy pozwolić sobie na większą ilość kalorii. Brak pełnowartościowego posiłku rano nie sprzyja odchudzaniu gdyż powoduje wilczy apetyt wieczorową porą oraz spowalnia przemianę materii.

Idealne śniadanie powinno zawierać białka, „zdrowe” tłuszcze oraz węglowodany złożone, które regulują prawidłowy poziom cukru we krwi. To właśnie spadek poziomu cukru powoduje senność oraz problemyz koncentracją. Niestety słodycze nie są dobrym źródłem węglowodanów (zbyt szybko przenikają przez krew podnosząc poziom insuliny), dlatego lepiej zastąpić je np. płatkami owsianymi.Płatki owsiane Lestello dają wiele możliwości przygotowania pełnowartościowych posiłków. Oprócz klasycznych płatków z mlekiem, miodem i suszonymi owocami można również zrobić smaczne batoniki owsiane z żurawiną i pestkami słonecznika, które odpowiednio przechowywane przetrwają kilka dni . Bardzo smaczną propozycją są również placuszki jogurtowo owsiane lub pyszna granola z jogurtem lub mlekiem i z owocami, na która przepis zamieszczamy w naszych przepisach. Smacznego !

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem