Darmowa dostawa od 180 zł

DLACZEGO WARTO STAWIAĆ NA KASZE

Są coraz częstszym gościem w naszych domach, co bardzo nas cieszy, bo są niezwykle zdrowe. Mowa oczywiście o kaszach. My uwielbiamy ich wszystkie odmiany i chętnie je dla Was produkujemy. Dzisiaj będziemy Was zachęcać do jeszcze częstszego ich stosowania. Dlatego właśnie pokażemy Wam, jakie korzyści płynną z ich użycia do przygotowywania pysznych i zdrowych dań dla całej rodziny.
Przede wszystkim kasze zachowują wszystkie właściwości ziaren i nasion, z jakich pochodzą. Zawierają wiele witamin z grupy B, które regulują metabolizm, pracę mózgu i układu nerwowego. Jednym słowem, mogą pomóc nam się wyciszyć. 
Znajdziecie w nich również kwas foliowy, co jest ważne np. dla kobiet w ciąży. Mają też niski indeks glikemiczny oraz sporą dawkę magnezu. Dzięki zawartości błonnika dobrze wpływają na nasz przewód pokarmowy, czyszcząc go. 
Co prawda, kasze są dość kaloryczne, jednak nie spowodują, że nagle zaczniecie tyć. Oczywiście, jeśli nie będziecie ich zatapiać w tłustych i ciężkostrawnych sosach. Same w sobie stanowią źródło węglowodanów złożonych. Oznacza to, że dłużej rozkładają glukozę w naszym ciele, co przekłada się na brak nagłych napadów głodu. 
Takie kasze jak jaglana, kukurydziana czy gryczana będą też dobre dla wszystkich osób, które cierpią na celiakię. Wszystko dlatego, że nie zawierają w sobie glutenu. Jeśli więc cierpicie na tę przypadłość, możecie spokojnie po nie sięgać. 
Poza tymi licznymi właściwościami zdrowotnymi kasze mają przede wszystkim cudowny smak i można z nich przygotować naprawdę wiele ciekawych dań. Da się je zapiec, tworząc pyszne zapiekanki, zblendować i przygotować na ich bazie pyszne kotlety lub po prostu wykorzystać jako zamiennik dla naszych ziemniaków. Pomysłów i możliwości jest wiele. Jedno jednak powinno być obligatoryjne – używanie ich w Waszych domach i do tego serdecznie Wasz zachęcamy. 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem