Darmowa dostawa od 400 zł

Być fit – co to znaczy?

Obecnie z każdej strony bombardowani jesteśmy hasłem „bądź Fit”. Jednak czy wiemy, co to tak naprawdę znaczy? Według kolorowych magazynów i telewizji osoba fit, to przede wszystkim piękne, umięśnione ciało, które aż się prosi o to, żeby założyć odsłaniający brzuch top i przejść się po ulicy. Oczywiście wszystko w celu zademonstrowania, w jakie to świetnej formie jesteśmy. Jednak czy w tym całym szaleństwie nie rozminęliśmy się trochę z prawdę i pomyliliśmy bycie fit z rzeźbieniem naszego ciała? Naszym zdaniem, chyba troszeczkę tak. Zatraciliśmy pierwotne znaczenie tego słowa i nie zwracamy uwagi na to, że czasem fit wcale nie oznacza pięknego kaloryfera na brzuchu. Jeśli nie, to czym jest, bycie fit?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że nie każdy z nas ma predyspozycje do bycia szczupłym i wyrzeźbionym. Jednak nie oznacza to, że nie jest w formie. Tak kochani dobrze przeczytaliście-forma, to właśnie oznacza bycie fit. Jednak nie tylko, bo ten termin kryje w sobie cały styl życia, którego przestrzegania sprawia, że czujemy się dobrze i nasz organizm funkcjonuje we właściwy sposób.

Jak więc określić, kto jest fit, a kto nie? Na pewno nie sugerując się tym, co czytamy w kolorowych magazynach i oglądamy w telewizji. Nikt tak naprawdę nie powie nam, że jesteśmy w formie. Tylko my sami możemy to wiedzieć. A wszystko na bazie obserwacji naszego ciało i jego zachowań. Jeśli mamy problem z wejściem na 3 piętro po schodach, to na pewno formy nie mamy. Jeśli ciągle czujemy się ociężali, czy mamy nawracające bóle głowy. To na pewno formy nie mamy. Jednak jedno co na pewno nie jest wyznacznikiem formy, to kaloryfer na brzuchu i wygląd jak z okładki. I nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej.

Bycie fit kochani to po prostu posiadanie kondycji, a nad tą pracuje się nieco inaczej niż nad pięknym i wysportowanym wyglądem. Oczywiście gubi się przy okazji kilogramy, jednak nie o to tutaj chodzi. Przede wszystkim macie nie łapać zadyszki wchodząc po schodach lub wykonując, jakikolwiek wysiłek fizyczny. Kolejna rzecz to odpowiednia praca waszego organizmu. Musi być ona dobra i nie powodować dodatkowych schorzeń. To wszystko osiągnięcie dzięki zdrowej diecie bogatej w takie produkty jak fasole, kasze czy ryż. Dodatkowo odrobina ruchu i kondycja pojawi się nawet u osób o nieco większym rozmiarze. Spróbujcie i przekonajcie się sami.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem